Piękny Kasztan z Korabiewic!

24 grudnia 2011 roku

W związku z paroma atakami padaczkowymi Kasztanka badał neurolog. Zalecił odstawić sterydy, które Kasztan bierze ze względu na stan jego stawów i potworne zwyrodnienia kręgosłupa.

Jeśli jego stan po odstawieniu sterydów nie pogorszy się, należy brać pod uwagę zespół przedsionkowy (najprawdopodobniej na tle tarczycy – tarczyca oczywiscie zostanie zbadana przy okazji).
Jeśli natomiast stan po odstawieniu sterydów pogorszy się, to Kasztan będzie musiał zostać poddany badaniu rezonansowemu mózgu.

W przypadku zespołu przedsionkowego trzeba będzie podawać Kasztankowi hormon tarczycy i powinno być lepiej…

*

Listopad 2011 roku

Kasztan to kilkuletni, szorstkowłosy psiak, który został odebrany w listopadzie podczas interwencji w „słynnym” pseudoschornisku pod Warszawą.

Kasztan był bardzo zapchlony i okropnie wychudzony. Jego sierść była tak skołtuniona i brudna, że od razu trzeba go było ogolić na krótko. Pod polepionym futrem znaleźliśmy odparzenia skóry i wydrapane gołe placki…

Dodatkowo pod kołtunami na łokciach odkryliśmy u Kasztana duże ropiejące odleżyny, które wyglądają tak, jakby Kasztan przez dłuższy czas zmuszany był do ciągłego leżenia na mostku…!

Ponad to jedno oko Kasztanka wskazuje na to, że przeszedł on kiedyś jakiś uraz głowy… na pewno nie miał on kolorowego życia…

Psiak był także skrajnie wychudzony. Wiele wskazuje na to, że poprawa warunków życia, nawet bez dodatkowego leczenia, powinna w krótkim czasie doprowadzić do poprawy stanu Kasztanka.

W miejscu, w którym przebywał do listopada nie przeżyłby zimy…

W czasie badania klinicznego lekarz zalecił konsultację kardiologiczną. Potwierdziła ona wyniszczenie organizmu znacznego stopnia oraz zaburzenia pracy serca. Obecnie Kasztan otrzymuje leki, które mają unormować ten stan.

Niezbyt optymistyczne są wyniki badania radiologicznego – Kasztan ma zmiany zwyrodnieniowe niemal w całym kręgosłupie. Szczęśliwie, przynajmniej na razie, nie dają one objawów w postaci niedowładów :)

Kasztan po prostu zachowuje się z godnością – nie biega, nie skacze, ale na spacery chodzi bardzo chętnie, i tym sposobem nikt patrzący z zewnątrz nie podejrzewałby go nawet o to, że ma tak poważne problemy z kręgosłupem!

*

Konto, na które wpłacać można pieniążki na leczenie Kasztanka to:

22 1370 1109 0000 1706 4838 7304
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
ul. Kawęczynska 16 lok 42a, 03-772 Warszawa

tytułem: dla Kasztanka

*

Kasztanek przede wszystkim czeka na dom!

Na razie wymaga on stałego przyjmowania leków, dlatego Fundacja Viva! zobowiązuje się do ich finansowania!

Kasztan to pies bardzo łagodny i spokojny. Lubi wolne spacery, jest typem marzyciela i przytulaka. Niestety ma już początki problemów z chodzeniem i nadaje się raczej do domu z ogrodem lub bloku z windą.

Kasztan to pies średni (waży kilkanaście kilo). Jego leczenie nie wymaga specjalnych zabiegów a jedynie podawania leków, które poprawiają stan jego zdrowia a które fundacja Viva! zobowiązuje się finansować.

kontakt: 504 563 306 ; mru.psiaki@gmail.com

Aktualności

Skaryszewskie Wstępy 2014 oczami naszych inspektorów

Skaryszewskie Wstępy 2014 oczami naszych inspektorów

Skaryszewskie Wstępy ZAKOŃCZONE Jak wyglądał tegoroczny targ? Czy zgodnie z zapewnieniami gminy warunki sprzedaży koni na targu były zdecydowanie lepsze niż w latach poprzednich? Przedstawimy [Continue]

Potrzebna pomoc

Sparaliżowana kotka Mona przegrała walkę o życie…

Sparaliżowana kotka Mona przegrała walkę o życie…
29 maja: Mamy bardzo złe wiadomości… Niestety w dniu wczorajszym Monka musiała zostać uśpiona :( Okazało się, że Mona miała za jedną z nerek guz, którego nie było wcześniej widać. [Continue]

Konie z Korabiewic pilnie potrzebują stajni! Koszt remontu to 20 000 zł.

Konie z Korabiewic pilnie potrzebują stajni! Koszt remontu to 20 000 zł.
W schronisku w Korabiewicach pod opieką Fundacji MRZRZ Viva! przebywa 15 koni i kucyk. Jednym z najpilniejszych wydatków jest naprawa stajni, której stan zagraża koniom. Musimy zdążyć przed [Continue]

Warszawa, Gocław: znaleziono młodziutką sunię!

Warszawa, Gocław: znaleziono młodziutką sunię!
Sunia ma 6 do 12 miesięcy, jest mieszańcem maści czarno-brązowej. Na szyi miała dwie czerwone obroże: jedną zwykłą a drugą przeciwkleszczową). Nie ma czipa! Została znaleziona 20 czerwca [Continue]