Pola z podradomskiego pola

Interwencyjne NIESPODZIANKI – tak nazywamy psy, które znalazły się w momencie najmniej przez nas oczekiwanym.

Naszą psią Niespodziankę dostrzegła jedna z wolontariuszek wracających z końskiego targu w Skaryszewie. Sunia leżała na pustym polu, gdzie do najbliższego zabudowania było kilka kilometrów. Żadnej żywej duszy, której możnaby zapytać się czy zna psa.

DSC_0778Widząc z daleka jej kulawiznę wolontariuszka nie zastanawiając się zbyt długo podjęła próbę podejścia do suni. Okazało się, że umiejętności oswajania i cierpliwość w stopniowym pochodzeniu do psa w tym przypadku się… nie przydały. Suczka, gdy tylko zobaczyła człowieka powoli przyczołgała się do wyciągniętej ręki, a następnie pokazała ulegle brzuszek.

Po kilku chwilach jechała już w stronę Warszawy. Po przeglądzie weterynaryjnym okazało się, że to młoda maksymalnie 3-letnia suczka. Niestety ma problem z nogą (kuleje) oraz drogami rodnymi. Jest w trakcie obserwacji i leczenia.

Sunia pragnie kontaktu z człowiekiem, jest przyjazna i niezwykle radosna.

Sunia aktualnie przebywa w Schronisko w Korabiewicach – oficjalna strona, ale szukamy dla niej domu tymczasowego bądź stałego!

Z życia Poli:

20140311_141606Sunia była u lekarza weterynarii, który stwierdził u niej uraz przedniej łapy – do konsultacji z ortopedą oraz mleko w gruczołach, ale nie stwierdził ciąży w USG.

Koszty badań i leczenia (wstrzymanie laktacji, konsultacja ortopedyczna) a także odrobaczania, zabezpieczenia przed kleszczami, szczepień, leczenia łapki i przyszłej sterylizacji to – licząc lekko – niemalże 600 zł.

Już wczoraj wydaliśmy 240 zł!

Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu suni oraz znalezieniu domu dla Poli.

Kontakt ws adopcji: 601 672 846 (Dorota)

Pomoc we wsparciu utrzymania:
36 2030 0045 1110 0000 0255 7250
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a, 03-772 Warszawa
tytułem: POLA ze Skaryszewa

———
Pamiętajcie, że jesteśmy grupą interwencyjną, która utrzymuje się WYŁĄCZNIE z darowizn.

Oczywiście przy okazji poprosimy o Wasz 1% podatku. Wystarczy w PIT podać numer KRS 0000135274, cel szczegółowy – INTERWENCJE.

Aktualności

Skaryszewskie Wstępy 2014 oczami naszych inspektorów

Skaryszewskie Wstępy 2014 oczami naszych inspektorów

Skaryszewskie Wstępy ZAKOŃCZONE Jak wyglądał tegoroczny targ? Czy zgodnie z zapewnieniami gminy warunki sprzedaży koni na targu były zdecydowanie lepsze niż w latach poprzednich? Przedstawimy [Continue]

Potrzebna pomoc

Sparaliżowana kotka Mona przegrała walkę o życie…

Sparaliżowana kotka Mona przegrała walkę o życie…
29 maja: Mamy bardzo złe wiadomości… Niestety w dniu wczorajszym Monka musiała zostać uśpiona :( Okazało się, że Mona miała za jedną z nerek guz, którego nie było wcześniej widać. [Continue]

Konie z Korabiewic pilnie potrzebują stajni! Koszt remontu to 20 000 zł.

Konie z Korabiewic pilnie potrzebują stajni! Koszt remontu to 20 000 zł.
W schronisku w Korabiewicach pod opieką Fundacji MRZRZ Viva! przebywa 15 koni i kucyk. Jednym z najpilniejszych wydatków jest naprawa stajni, której stan zagraża koniom. Musimy zdążyć przed [Continue]

Warszawa, Gocław: znaleziono młodziutką sunię!

Warszawa, Gocław: znaleziono młodziutką sunię!
Sunia ma 6 do 12 miesięcy, jest mieszańcem maści czarno-brązowej. Na szyi miała dwie czerwone obroże: jedną zwykłą a drugą przeciwkleszczową). Nie ma czipa! Została znaleziona 20 czerwca [Continue]